AlimÇOCUK 2.0

AlimÇOCUK 2.0

AlimÇOCUK 2.0 (Türkçe + İngilizce)
TÜRKÇE :
Sınırsız Eğlence Sınırsız Eğitim… Hepsi Sesli ve Görüntülü. Alim Çocuk’un bilgi ve eğlence dünyasına hoşgeldiniz… Artık öğrenirken, eğleneceginiz, oyun oynayabileceginiz bir CD’niz var.
ENGLISH : Unlimited Entertainment, Unlimited Education. This program is prepared for you. All the sections are illustrated and audible, so you will learn through entertainment while you study.

Ürün Fiyatı : 25,00 yerine sadece 15,00 TL


AlimÇOCUK 2.0  (Türkçe + İngilizce)

I.BÖLÜM : DİNİ EĞİTİM

1. ELİF-BA : Sesli, sınavlı, interaktif ELİF-BA… Bu bölümde Kur’an okumayı öğrenmek için gerekli ders açıklamaları, tecvit kuralları ve örnekler bulunmaktadır. Sınav bölümü sayesinde öğrendiklerinizi sınama imkanı bularak eksik olduğunuz konuları belirleyip, tekrarlayabilirsiniz.

2. NAMAZ HOCASI : Bayan ve erkek için resimli, sesli “Namaz Hocası”. Namaz ve abdest ile ilgili genel tanımlamaları ve ayrıntılı anlatımları, gerekli sure ve duaları bu bölümde bulabileceksiniz. Abdest alınışı ve namaz kılınışlarını, sesli ve resimli anlatımdan takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

3. SURE VE DUALAR : Öğretici ve takipli “Sureler ve dualar”. Bu bölümde özellikle namazlarda okunan ve sık kullanılan sure, aşir ve duaları mealleriyle birlikte bulabilirsiniz. Arapça okuyuşu ok ile takip ederek Elif-Ba ve Namaz Hocası bölümünde öğrendiklerinizi geliştirebilir, ezber yapabilirsiniz.

4. NAMAZ VAKİTLERİ : Tüm Türkiye İçin bütün zamanların “Namaz Vakitleri”. Bu bölümde Türkiye”nin bütün illerine ait namaz vakitleri bulunmaktadır. İstenen ile ait namaz vakitleri görüntülenir. Şehir seçimini şehirler listesinden veya harita üzerinde şehre ait alanı tıklayarak belirleyebilirsiniz.

5. PEYGAMBERİMİ ÖĞRENİYORUM : Salih Suruç’un “Peygamberimi Öğreniyorum” adlı eseri sesli ve görüntülü olarak sunulmaktadır. Peygamber Efendimiz (S.A.V.)”in hayatı tarihsel sıralama içinde, sade bir üslupla bölümler halinde düzenlenmiştir.

6. ÇOCUK VE PEYGAMBER : Mehmet Emin AY’ın eşsiz eseri “Çocuk ve Peygamber” sesli ve görüntülü olarak sunulmuştur. Peygamber Efendimiz çocuklara nasıl davranıyordu? Eserde Hz. Muhammed’in çocuklara gösterdiği sevgi ve merhameti bulacaksınız. Mutluluk Çağı’na gidecek, Çocuk ve Peygamber arasındaki sevgi ve şefkati göreceksiniz.

7. PEYGAMBERLERİN HAYATI : Mehmet DİKMEN’in akıcı anlatımıyla, Kur’an’da ki Peygamber kıssalarını esas alarak kaleme aldığı “Peygamberler Tarihi” adlı eseri sesli ve görüntülü olarak hazırlanmıştır. Peygamberlerin örnek hayatları nasıldı?
Bu bölümde kâinatın ve içindeki varlıkların gayesini İlâhî emirler ışığında insanlara açıklayan Peygamberlerin örnek hayatları, değerli hâtıraları ve özverili hizmetleri sunulmaktadır.

8. HİKAYELER : Mehmet DİKMEN’in ibretler ve derslerle dolu “Hikayeler”i. Bu bölümde, yaşanmış nice olaylar içinden seçilmiş, dünya ve ahiret mutluluğunun temel ölçülerini içeren kısa ve özlü hikayeler, sesli ve senaryosuna uygun olarak resimli bir şekilde sunulmuştur.

9. MASALLAR : Birbirinden ilginç, eğlenceli ve öğretici masallar bu bölümde sesli ve resimli anlatımla sunulmuştur.

10. Okuma Kitapları : Çeşitli kitaplardan derlenerek hazırlanmış konuları bu bölümde zevkle okuyabilirsiniz.

II.BÖLÜM : OYUN BAHÇESİ

Birbirinden ilginç bilgiler ve zeka soruları Yüzlerce Bilmece… 14 ayrı oyun bölümü! Her bölümde sınırsız oyunlar, eğlenceler… Birbirinden ilginç zeka oyunları ve eğlenceler. Dinamik ve sınırsız.

11. BOYAMA KİTABI : Bu bölüm Labirent, Resim Boyama, Nokta İzleme ve Gizli Resim olmak üzere 4 kısımdan oluşuyor. 1-labirentle gizli yolları, 2-noktaları birleştirerek gizli objeleri, 3-hücreleri boyayarak gizlemiş şekilleri bulacak, 4-hazır resimleri doya, doya boyayacaksınız.

12. RESİM DEFTERİ : Bu bölümde çeşitli resimler çizebilir, boyayabilir, bunları saklayabilir ve değiştirebilirsiniz. Bilgisayarınızda kayıtlı olan başka resimleri de bu bölüme aktarabilirsiniz.

13. RESİM BULMACA : Bu oyunda resimler arasındaki farkları veya benzerlikleri bularak dikkatinizi ölçeceksiniz. Program her oyunda resimlerin farklı yerlerini değiştirdiğinden sıkılmadan oyun oynayacaksınız.

14. KARE YAPBOZ : Bu oyunda amacınız parçalara bölünmüş ve karıştırılmış bir resmin parçalarını hareket ettirerek doğru yerlerine yerleştirmektir. Oyun seviyesini arttırarak parça sayısını çoğaltabilirsiniz.

15. YAP-BOZ : Bu oyunda amacınız ekranın sağında gösterilen resmi, verilen parçaları doğru yerlerine yerleştirerek oluşturmaktır. Oyun seviyesine göre parça sayısını arttırabilirsiniz. Her resmi 10 değişik şekillerde parçalayabilirsiniz

16. SAYI OYUNU : Bu oyunda ekranda belli bir kurala göre sayılar sıralanacaktır. Boş bırakılan kutuyu sıralama kuralını tahmin ederek en kısa sürede doldurunuz.

17. KARE KARALAMA : ipucu sayılarına göre dolu olduğu tahmin edilen kareler işaretlenerek oyun oynanır. Dolu kareler işaretlendiğinde resim oluşturulmuş olur. Yanlış kare işaretleme hakkını tüketmeden işaretlenmesi gereken tüm kareler bulunduğunda oyun tamamlanır.

18. KELİME BULMACA : Bu oyunda amacınız tabloya soldan-sağa, sağdan-sola, yukarıdan-aşağıya, aşağıdan-yukarıya ya da çapraz yerleştirilmiş kelimelerin tümünü en kısa sürede bulmaktır.

19. EŞLEŞTİRME : Bu bir hafıza ve dikkat oyunudur. Ekranda görülen karelerin eşlerini en kısa sürede bulup işaretlemeniz gerekir. Tüm kareler eşleştirildiğinde oyun tamamlanmış olur.

20. BİLGİ YARIŞMASI : Bu bölümde 15”er soruluk sınavlarla hem bilgilerinizi sınayacak hem de yeni şeyler öğreneceksiniz.

21. BULMACA : Bu oyunda amacınız bulmaca tablosunu sütun ve satırlara ait sorulara göre doldurmaktır. Oyunu oynarken hem eğlenecek hem de yeni şeyler öğreneceksiniz.

22. CÜMLE KURMA : Bu oyunda; kelimeleri karışık olarak yerleştirilmiş bir cümleyi en kısa sürede doğru olarak kurmanız istenmektedir. Oynarken sizler için hazırladığımız atasözlerini, hadisleri, ayet meallerini ve vecizeleri de öğrenerek bilgi dağarcığınızı genişleteceksiniz.

23. DÖRT İŞLEM : Boş bırakılan yerlere gelmesi gereken rakamlar bulunarak oynanır. Bu oyunda matematiksel işlemleri öğrenirken zekanızı da geliştirecek ve eğleneceksiniz.

24. BEŞ TOP : Bu oyunda yapmanız gereken soldan-sağa, yukarıdan-aşağıya ya da çapraz olarak beş kareyi rakibinizden önce işaretlemektir. Bilgisayara karşı veya iki kişi ile bu oyunu oynayabilirsiniz.

25. SKORLAR : Her oyun için, yapılan en yüksek skorların listesini bu sayfada görebilirsiniz.

26. MÜZİK KUTUSU : Programı kullanırken dinlemeniz için çeşitli melodiler. 27. Sesli Yardım : Her bölümden Yardım butonuna tıkladığınızda kahramanımız size bölüm hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

28. Teknik Destek: On-line olarak internetten yazılım güncelleme, ürün lisans kaydı ve teknik destek hizmetleri vs.

29. Program Hakkında : www.goldsoft.com.tr web sitemizi ziyaret ederek gelişmeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

30. Diğer : Türkçe/İngilizce Dil değişimi, İnterktif Eğitim ve Eğlenceli Eğitici oyunlar vs..

AlimKIDS 2.0 (English+Turkish)

(Unlimited Entertainment, Unlimited Education…)

You have a program that includes knowledge and entertainment. This program is prepared for you.  All the sections are illustrated and  audio, so you will learn through entertainment while you study.

What will you learn on this program?

I.Section : Religious Education

1. Alif-ba’ and Recitation of the Qur’an (Tajweed) : Can you read alphabet of Qur’an or can you read Qur’an with tajweed? If your answer is “No”, after study in this section you will say “Yes”. Alif-ba’ and recitation of the Qur’an are explained through demonstrations and sound recordings. You can learn to read the Holy Qur’an in the right way by following the lessons in order.

2. Prayer (Salat) Guide : You are a Muslim, so you have to pray for Allah five times in a day. But do you know how to pray? In this section how to take wudû(ablution) and prayers are illustrated and recited for males and females separately.

3. Surahs and Supplications : With illustration and sound it is easy to memorize surahs and supplication in this section. So you can pray by this surahs and supplications.

4. Prayer Times : Prayer times in all cities of the world are given in this part. So you won’t be late for salat when you study on the program.

5. Learning the Prophet : If you wonder life of the Prophet of Universe, ıf you want to know his whole life, you are on right way, go ahead, listen or read and learn all the facts about him.

6. The Children and the Prophet : There are children in all ages, but this children are different, they saw the Prophet, and they lived with him in the same age. In this section you will find theese children, and you will learn their relationship with our Prophet.

7. Lives of the Prophets : Allah sent the prophets when human being start to live on the earth. So first prophet was  Hadrat Adam (p.b.u.h), as he was first man on the earth. When time is passing, people are changing, prophets are too. In this section you will learn the lives of the Prophets, and also you will learn lives of their tribes too.

8. Stories : It is important to know how Muslims live in social life, how are their  behaviors to people around of them. In this section, a selection of true stories which serve as lessons are read with illustrations and sound.

9. Tales : Educational and entertaining tales will take you to different worlds in this section. With illustrations and sound, you will enjoy from the section.

10. Reading Book : In this section, you will find different subjects that are collected from different boks.

II.Section: Games/Playground

You will have a good time when you play games of program, also you will learn many benefical things. What kind of games do we have on this program?

11. Colouring Book : Find pictures by joining the dots together, find the way out of the maze, find the disguised pictures and colour the lovely pictures with bright colours…

12. Paint Book : A paint book where you can draw and make new things with tools such as the pencil, brush, paint and small shapes…

13. Find the differences : Find the similarities or differences among the compared pictures in this game…

14. Square Puzzle : Place the differently placed pieces correctly and form the picture…

15. Puzzle : Complete the missing parts of the puzzle to reach a beautiful picture…

16. Find the Missing Number : Find the missing number in the line of numbers that are placed according to a certain logic…

17. Filling the boxes : This is a drawing game that requires clicking small squares to complete a picture.

18. Hidden Words : Trying to find the words that are placed irregularly in the boxes.

19. Matching : Matching illustrations, shapes, numbers and letters that are dispersed…
Knowledge Competition : Little tests which are prepared to test your knowledge and help you learn new things about moral and cultural values.

20. Knowledge Competition : Little tests which are prepared to test your knowledge and help you learn new things about moral and cultural values.

21. Crossword Puzzle : Crossword Puzzles with different levels.

22. Making Sentences : Finding correct sentences out of displaced words…

23. Mathematics : Test your mathematics with addition, subtraction, division and multiplication games…

24. Five Balls : Try to place five balls horizontally, vertically and crosswise…

25. The Highest Score : The highest scores attained in each game can be viewed on this page. By using arrow keys, you can go from one game to the other.

26. Music Box : The desired background music can be listened to along with the program.

27. Voiced-help : It is possible to open this menu by clicking the Help button in each section. The main character will help you with the subject.

28. Technical Support : On-line software  update, product registration, technical support requsts ect.

29. About  : Visit our site http://www.goldsoft.com.tr for further details.

30. Others : Changing Language, Entering Playground,  Minimize/Close Program.