Siyer 2.5

Siyer 2.5

İlk kez Mp3 ve program bir arada!.. Seslendirmeli Hz. Muhammed’in Hayatı, Peygamberler Tarihi, Hayatü’s Sahabe Ansiklopedisi ve İslam Tarihi bölümlerinden oluşan Siyer 2.5 iki CD’den oluşuyor. Bu programı hem bilgisayarda hem de DVD ve VCD playerlarda kullanabilirsiniz.

Ürün Fiyatı : 20,00 yerine sadece 15,00 TL

Hızlı Sipariş için Ad Soyad :
Sabit/Cep Telefonu :
Ürüne Yapılan Yorumlar(7)

 

İSLÂM TARİHİ 2.5 (Siyer) 2 CD

“Bu tarih, kendilerine gelen İslam davetine iman ve onu kalbileriyle tasdik eden kahramanların tarihidir. Gayeleri, insanları kula kulluktan Allah’a ibadete sevk edip batıl dinlerin zulmünden İslam’ın adaletine, dünyanın darlığından ahretin genişliğine çıkarmaktı. Onlar beşeriyeti dünyanın süslerine ve mallarına önem vermemeye, Allah’a ve cennete kavuşmayı arzulamaya ve Müslümanları da İslam yardımının ve hayırlarının doğusundan batısına, dağlarından ovalarına varıncaya kadar bütün dünyaya yayılması hususunda büyük gayret sarf etmek istiyorlardı. Bu yolda dünya lezzetini unutup istirahatlarından vazgeçtiler.” Hayatü’s-Sahabe

Sesli Hayatüs Sahabe’nin Tamamı
Sesli Peygamberimizin Hayatı
Sesli Peygamberler Tarihi
Sesli Veda Hutbesi
Sesli bölümleri mp3 çalardan da dinleyebilirsiniz !
CD’deki bütün bölümler seslendirilmiş olup mp3 formatında hazırlanmıştır, CD içindeki sesleri mp3 çalarınıza aktarıp evde, işte, arabada ya da yolda yürürken dinleyebilirsiniz.
İnsanlığın başlangıcından Hülefa-i Raşidin dönemine uzanan tarih içerisinde, tevhid inancının anlaşılmasında, anlatılmasında, kıtalar arasında yayılmasında emeği geçen, bu uğurda canlarından ve mallarından fedakarlık etmekten çekinmeyen mümtaz şahsiyetleri bulacaksınız bu çalışmada.

CD İÇERİSİNDEKİ BÖLÜMLER
CD içerisindeki seslendirmeleri CD çalarlı MP3 çalardan dinleye bilirsiniz.
Program 2CD den oluşmakta ve içerisinde 85 saatlik ses kaydı vardır.

1- Peygamberler Tarihi
Siyer 2.5 programında Mehmet Dikmen’in kaleme aldığı ‘Peygamberler Tarihi’ isimli eser derlenerek sunulmuş, eserden en fazla istifade sağlanması amaçlanmıştır. Konuların tamamı seslendirilmiş olup konuya uygun soyut resimler görüntülenmektedir. Bu bölümde kâinatın ve içindeki varlıkların gayesini İlâhî emirler ışığında insanlara açıklayan Peygamberlerin örnek hayatları, değerli hâtıraları ve özverili
hizmetleri sunulmaktadır. Kur”ân”daki Peygamber kıssaları esas alınmak suretiyle hazırlanan metinde, Kur”an”da zikredilen kıssalardaki bütün meraklı ve ilgi çekici noktalar, ders alınması gereken yönler ortaya konulmuştur.
2- Peygamberimizin Hayatı
Doğumundan vefatına kadar geçen sürede hem elçi hem de kulluğunun bilincinde bir beşer olarak insanlığa örnek bir yaşam sergilemiş, peygamberlerin sonuncusu, alemlere rahmet olarak gönderilmiş kutlu elçi Muhammed Mustafa (s.a.v)’in hayatını A.Lütfi Kazancı’nın eserinden derlenmiş bu bölümde bulabilirsiniz. Konuların tamamı seslendirilmiş olup konuya uygun resimler görüntülenmektedir.
3- Hayatü”s Sahabe
Rasulullah’ın gökteki yıldızlarla eş tuttuğu ashabının hayatını, birbirleriyle ve Rasulullahla olan ilişkilerini, konu edinen Yusuf Kandehlevi’nin dört ciltlik eserine bu bölümden ulaşabilir, bölüm içerisinde ilerlerken kendinizi Medine sokaklarında dolaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Hayatü’s Sahabe adlı eserin bilgisayar ortamına taşınmasına ek olarak daha fazla istifade için kitapta yer alan tekrarsız tüm bölümler seçilerek seslendirilmiştir.
4- İslam Tarihi
Bu bölümde Mehmet Dikmen’in kaleme aldığı ‘Peygamberler Tarihi’ isimli eser, Salih Suruç”un kaleme aldığı “Kâinatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı” isimli eseri, Goldsoft Araştırma Grubunun ‘Hulefa-i Râşidin’ konulu araştırması ve İbrahim Canan’ın kaleme aldığı “Hadis Tarihi” isimli eseri derlenmiş, sizlerin beğenisine sunulmuştur. Bu bölümde İslam Tarihini Hz Adem Peygamber”den, Hulefa-i Râşidi’nin sonuna kadar ayrıntılı olarak araştırma imkanı bulacaksınız.
5- Veda Hutbesi
Rasulullah’ın Müslümanlar için önemli nasihatler içeren son hutbesi yenilenmiş bir sunumla karşınızda. Veda Hutbesi sesli slayt gösterisi halinde sunulmuştur.7-Aramalar
Tüm kaynaklar içerisinde Türkçe veya Arapça arama yapabilirsiniz. Arama sonucunda bulunan kelimeler işaretlenerek gösterilir.
Not Defteri, Araştırma, Musiki, Yardım butonları programı kullanırken yüksek verim almanızı sağlayacaktır.
6-Not Defteri
Programı kullanırken, bir defter düzeninde istediği sayfalarla ilgili notlar notlar alabilirsiniz.
7- Musiki
Programı daha rahat ve huzurlu bir şekilde kullanmak için  ensturimantal parçalarda secim yaparak dinleye bilirsiniz.

Reklamlar